Belvárosi
stúdió lakás
A pesti belváros szívében vásárolt 90 nm-es ingatlant választotta két különálló Airbnb lakássá megrendelőm. Az egyik egy kis stúdió lakás, a másik pedig két hálószobás lakás nappalival. A nagy belmagasságot a kis helyiségekre tagolással együtt, szerettem volna ellensúlyozni galériával és álmennyezettel, azonban ügyfelem ezek egyikét sem szerette volna. Így más megoldásokat kellett találnom.
A kellemes hangulatú lakások gyorsan találtak szálló vendégeket.
Belvárosi
privát borozó
A VII. kerület szívében található és kizárólag borkóstolók és zártkörű rendezvények helyszínéül szolgáló borozó tulajdonosa kért meg a helyiség akusztikai problémáinak orvoslására.
A borozó a közelmúltban épült, és a tulajdonosok elképzelései szerint került kialakításra a belső tér. Azonban akadtak még hiányosságok, melyekre megoldást kerestek. Időnként sokkal nehezebb egy már meglévő design-ba simuló kiegészítéseket, javításokat tervezni, mint amikor a fehér falakkal kezdődik a tervezés. Az EcoDesign segítségével azonban sikerült megvalósítani néhány rendhagyó ötletemet is.
Stúdió lakás
Stúdió lakás Budapest VII. kerületében. Kis alapterületen, nagy belmagasság, galériával. Szeretnénk megtartani a tágasság élményét, és a költségvetés nagy részét az ingatlan elhanyagolt állapotának rendbehozatala emészti fel. Mindezek figyelembevételével hogyan lehet minimál stílusban egy kiadásra szánt ingatlant vonzóvá tenni? A kivitelezés most folyik, így csak terveken tudom mutatni.
Budai Bauhaus
A budai vár közelében, egy Bauhaus stílusú házban található ez a stúdió lakás. Új tulajdonosa a monokróm színek kedvelője, javaslatomra azonban sikerült becsempészni ezt a finom kék árnyalatot is a textíliákba, hogy melegebb, otthonosabb legyen. A legnagyobb kihívás mégis a konyha megtervezése volt, melybe a borhűtőnek és mosogatógépnek is helyet kellett találnom, hogy az igényeket maximálisan kielégítse. A fürdőszoba design festést kapott, a szobát pedig a Life&Wall extravagáns tapétája teszi igazán különlegessé.
Családi ház
Hat tagú család kért fel ennek a 13. kerületi családi háznak az újratervezésére és a munkálatok kivitelezésére.
A kérés az volt, hogy a tetőtérben lévő szülői háló, vendégszoba és kondiszoba kerüljön a földszintre, helyet cserélve a 4 gyermek szobájával és egy különálló nappalival.
A tetőteret így öt különálló szobára tagoltuk és még egy kisebb konyhát is sikerült kialakítani a régi mosókonyhából.
Hatalmas szabadságot kaptam a tervezésben, és nagyon olajozott volt az együttműködés a család minden tagjával.
Minden kihívásával együtt örömteli munka volt az első perctől fogva!
Konténeriroda
Rendhagyó kéréssel keresett meg egy cégtulajdonos ügyfelem. A 6 darab konténerből összeállított cégközpontba lépbe, semmilyen felületen ne érzékeljük az épület konténer mivoltát! A falak belül gipszkarton borítást kaptak, és ebből épültek a válaszfalak is. Vinyl padlózat, zuzmó dekoráció, fa falpanelek teszik elegánssá, a színes ülőbútorok és tapéta pedig fiatalossá ezt az iroda belsőt.
Vidéki sorház
A hetvenes években épült sorházi ház teljes megújulása egy háromtagú család számára. Fontos volt a kamaszok különálló, többfunkciós szobáinak kialakítása, valamint olyan tárolóhelyek megléte, melyek napi szinten is hozzáférhetőek. Így került sor egy, a lépcsőfeljáró felett lebegő gardrobe kialakítására is, melyet az eredeti lépcső stílusához igazítottunk, és ezek loftos hangulatát vegyítettük a skandináv stílus letisztultságával az egész lakásban.
Biedermeier szoba
Biedermeier stílusban a Velencei tó partján. Adottak voltak a gyönyörűen restaurált biedermeier bútorok és egy nem túl nagy szoba. A kérés az volt, hogy további kiegészítő bútorokat, lámpákat és stílusban megegyező textil kiegészítőket tervezzek és segítsek megtalálni. Kicsit féltem attól, hogy zsúfolt lesz a szoba, ha a listán szereplő összes bútordarabot, kiegészítőt és festményt, fotót itt akarunk elhelyezni. Azonban sikerült megtalálni az összhangot és egyensúlyt a praktikum és az esztétika mérlegén.
Felnőtt tanácsadó,
gyerek foglalkoztató
Budapest II. kerületében, egy családi ház félszuterén szintjén várt rám a feladat, hogy egy életmód központ helyiségeit a kitűzött céloknak megfelelően alakítsam ki. Szükség volt egy 0-3 éves korig használható játszószobára, egy 3-7 éves korú gyerekek számára foglalkoztató és többféle aktivitásra használható tér kialakítására, valamint egy a felnőttek szükségleteit kielégítő terápiás, kiscsoportos beszélgetésekre alkalmas helyiség megálmodására.
„Pont annyiféle élettérnek kellene lennie, ahány féle ember létezik, hiszen mindenki más-más személyiség.”
Frank Lloyd Wright
Az oldalon használt fotók: www.pexels.com
Anete Lusina, kaboompics, Katrin Bolovtsova